מתנות לחג – תבדקו מה חסר למארח

מתנות לחג – תבדקו מה חסר למארח

מתנות לחג
מתנות לחג

החגים מזמנים לנו הזדמנות לעצירה, להתבוננות, להסתכל על הקיים ועל היקרים לנו ולהביע הערכה, אהבה, השקעה ואולי גם הוקרת תודה.

מתנות לחג מאפשרות לנו להביע את התחושות האלו בצורה פשוטה ומוחשית ומשמחת.

אז… איפה אתם בחג?

Booking.com

יתכן שאתם מתארחים ורוצים להביא מתנה למארח, או שאולי פשוט רוצים לתת מתנות לחג לקרובים לכם, הנה כמה שאלות שיכוונו אתכם למתנה משמעותית וכיפית שכל אחד ישמח לקבל:

מה חסר להם בחג?

מתנות לחג לא חייבות להיות עוד פריט בנאלי ומשעמם שיתקע בארון עד שיתגלגל לפח… או גרוע מזה- יועברו הלאה בסבב מתנות לחג הבא…

רגע לפני שאתם קופצים לקניון הקרוב שאלו את עצמכם- מה חסר למקבל המתנה? מה ישמח אותו? מה הוא היה רוצה לקנות לעצמו אבל פשוט לא קונה כבר זמן מה? יתכן שזה קשור לתחביב או לעיסוק שמשמעותי בחייו, אולי משהו שמייצג אלמנט בקשר ביניכם או משהו מתחומי העשייה היומיומיים שלו.

אם נשקיע זמן קצר במחשבה, נוכל לתת מתנות לחג שיעלו חיוך על פני המקבלים והם יחושו שהשקענו וחשבנו עליהם ויעריכו את המעשה שעשינו עבורם.

אולי יעניין: אמסטרדם למשפחות

שימושי או נטרלי

השאלה הקבועה! האם לקנות מתנות לחג שהן שימושיות למקבל המתנה וזה אומר שהן אישיות, מותאמות אליו, דורשות מחשבה ותכנון והיכרות מעמיקה כלשהי איתו.

או שאולי לקנות מתנות לחג שהן ניטרליות, כאלו שיתאימו לכל אחד, עם מינימום צורך בטרטור להחלפת המתנה ובלי מבוכה בשל מתנה אישית שלא קלעה בול.

התשובה טמונה בסוג הקשר- האם הקשר מבוסס על קרבה, פתיחות ואמון או שאולי הקשר יותר קורקטי, מנומס ושטחי?

לפעמים מתנה נטרלית יכולה לחסוך המון “כאב ראש” מיותר ולסמן “וי” על המעמד המאתגר הזה. זו מתנה שקשה לפספס איתה, היא מתאימה לרוב האנשים, תמיד אפשר עוד ממנה בבית וגם אם לא- קל להחליף אותה בלי מאמץ רב מידי.

מן הצד השני, מתנה שימושית שרואה את האדם, מותאמת להעדפותיו ומייצגת את טיב הקשר, ככל הנראה תהיה מדויקת יותר, תיתן מענה לצורך כלשהו ותיזכר לזמן רב שוב ושוב כאשר תהיה בשימוש. מתנה שכזו תזכה אותנו בהערכה רבה ותעביר את המסר שהאדם הזה יקר לנו והשקענו עבורו.

מה שלא תבחרו, כדאי כמובן לאפשר פתק החלפה, כי גם כשקונים מתנה אישית ומותאמת, לפעמים נוכל לטעות וכדאי לאפשר למקבל המתנה להחליף במינימום טרחה.

והכי חשוב- לצרף ברכה מכל הלב שתותאם לחג ולאדם ותעביר לו מילים חמות ומחבקות.

חג שמח!

אולי יעניין אותך:

מתנות מקוריות

מתנות לחג לעובדים

דילוג לתוכן