מתנות למשפחה – סוד הקסם

מתנות למשפחה – סוד הקסם

מתנות למשפחה
מתנות למשפחה

חגים, אירועים, אמירת תודה או סתם שמירה על קשר- מתנות למשפחה יכולות להיות מאתגרות מאוד, בעיקר לאור המורכבות שיוצר התא המשפחתי.

המשפחה מורכבת ממערכות יחסים רבות ושונות, אינטריגות, יחסי כוחות ואף מתחים ורגישויות. בבואנו לרכוש מתנות למשפחה עלינו לראות את כל אלו ולהתנהל ברגישות.

המטרה במתנות למשפחה היא חיובית אך אם לא נפעל ברגישות היא יכולה ליצור העלבות או כעס מיותרים.

Booking.com

איך נמצא מתנה רגישה ומתאימה?

אולי יעניין אתכם לעשות חופשה משפחתית באמסטרדם מטורפת!

סוד הקשר

עשו רשימה של כל חברי המשפחה שלהם אתם רוצים לרכוש מתנה. עברו אחד אחד וחשבו מה טיב הקשר שלכם איתו והקשר בינם לבין עצמם. זהו רגישויות ומתחים והיו מודעים אליהם בעת הרכישה.

בהתאם לטיב הקשר בחרו מתנה שמתאימה לאדם וליחסים שלכם איתו כגון קריצה על ענין משותף, מזכרות וזיכרונות מחוויות משותפות, סיכומי תקופה משותפת וכמובן מתנה שימושית מהיכרותכם עם האדם וסגנון חייו או הרגליו.

אחד הקשיים ברכישת מתנות למשפחה היא השאלה למי להביא, על מי לדלג, כמה תקציב להקדיש לכל מתנה- האם לכולם אותו תקציב? ומה קורה כשלאחד קלענו בול ולשני ממש לא…

חשבו על שאלות אלו ובחנו מה המשמעות של כל החלטה שתיקחו. הרשימה שבניתם תוכל לעזור לכם לקבל החלטות ולאפשר לכם את הרגישות הנדרשת.

מהי המתנה המדויקת

כיוון שהקשר לא בהכרח עמוק וקרוב, יתכן שלא נדע מהן העדפותיו של בן המשפחה. על כן חשוב שנפעל ע”פ כמה עקרונות-

  1. ניתן מתנה יחסית ניטרלית שהסיכויים שתתאים לרוב האנשים יהיו גבוהים.
  2. פתק החלפה- חשוב לקנות מתנה שניתן להחליף בקלות באזור המגורים. וודאו שבחנות יש מגוון מספק להחלפה במידת הצורך ושפתק ההחלפה תקף לשבועיים לאחר נתינת המתנה.
  3. אל תבצעו התאמות מיוחדות בפריט כדי שיאפשר החלפתו לדוגמא הקדשה בתוך ספר, ממתקים בתוך כוס/ כלי, הוספה של אלמנטים שקשה להוריד ועוד.

רוב המתנות למשפחה נרכשות בתקופות החגים ועל כן חשוב לומר שתכנון מקדים וקניה בזמן תמנע מכם את הלחץ של הרגע האחרון, העומס בחנויות ובקניונים, המלאים שמסתיימים וגורמים להתפשרות על פריט פחות מתאים והגעה לחג בתשישות ועומס. אפשרו לעצמכם לחקור את המצאי הקיים, להתלבט ולחשוב, לרכוש בצורה נינוחה וחגיגית וכך גם להיות יצירתיים ואפילו ליהנות מהחוויה.

זכרו שמתנות למשפחה הן קודם כל דרך להביע חיבה, תשומת לב ואיחולים משמחים. גם אם אין רעיון מיוחד, זכרו שהברכה חשובה ועצם הבעת ההערכה וההשקעה חשובים ומרגשים.

כתבות מעניינות:

מתנה ליום נישואין

מתנות לילדים

דילוג לתוכן