מתנות לעובדים – תארגנו רשימת עובדים

מתנות לעובדים – תארגנו רשימת עובדים

מתנות לעובדים
מתנות לעובדים

העובדים שלנו הם המשאב היקר ביותר בעסק, זה לא משנה איזה סוג של ארגון או עסק, העובדים הם המשאב שלא נוכל לתפקד ולהתקיים בלעדיו.

לאור זאת, חשוב להשקיע בעובד, להמחיש עבורו את הערכתנו אליו, להגדיל את שביעות הרצון והחיבור שלו למקום עבודתו ולייצר עובד ששמח להיות חלק, משקיע ומגביר את תפוקתו, מעריך, מעורב ונותן מעצמו.

אחת מהדרכים להגביר שביעות רצון, להגדיל מחויבות ארגונית וליישם את עקרון ההדדיות היא מתנות לעובדים.

Booking.com

אין ספק שאחד הפרמטרים לפיהם מדורג מקום עבודה כאטרקטיבי לעבוד בו, הוא מדיניות המתנות.

נהוג מאוד לתת מתנות בחגים הגדולים בלוח השנה העברי, אבל בהחלט כדאי ונחוץ, לתת מתנות לעובדים שמציינים אירוע משמעותי כגון- הצטיינות/ הישג משמעותי בעבודה, חתונה, לידת ילד, אבל בקרבה ראשונה, מחלה או פציעה מתמשכת ועוד.

מטרת המתנה היא להביע בפני העובד שרואים אותו, שהוא חשוב ומשמעותי, שהוא שייך ושהרווחה האישית והכללית שלו חשובים לעסק.

בבואנו לבחור מתנה לעובדים נבחן כמה דברים שיכוונו אותנו למתנה הנכונה:

האירוע לכבודו נרכוש מתנות לעובדים

מהו המועד בו נבחר לתת מתנות ולאילו אירועים/ מועדים זה מתקשר? בהתאם לאירוע נוכל להתאים את סוג המתנה, להחליט על התדירות, האם ניתן לו אופציה אחת או לבחור מבין כמה אפשרויות, האם כל העובדים יקבלו מתנה זהה או ע”פ ותק, האם המתנה תהיה פריט קונקרטי או שאולי כרטיס מתנה פתוח לשימוש ברשתות המשתתפות בהסכם.


אולי יעניין אותך: פעילות גיבוש לצוות


איזה תקציב עומד לרשותנו-

השווי הכספי של המתנות לעובדים חשוב אבל הוא לא העיקר. חשוב שהמתנה תענה על צורך של העובד ותאפשר לו תחושת ערך, תשומת לב והבנה שאכפת לנו ממנו.

את זה ניתן להשיג באמצעות שוברים לפעילות חוויתית, אירוע מפנק או פעילות שלא היה משקיע בעצמו לבד אבל תתרום לו ויהנה ממנה מאוד.

היתרונות של מתנות לעובדים הן האפשרות לקבל זיכוי במס וגם היכולת לרכוש כמות גדולה במחיר נמוך יותר ועל כן תכנון שנתי יאפשר רכישת מתנות איכותיות יותר במחיר זול יותר.

כדאי לשקול רכישת מתנות בעלות ערך מוסף שתורמות לקהילה. קיימים ארגונים רבים שמעסיקים ומשלבים, באופן איכותי ומותאם, עובדים בעלי מוגבלויות שונות, ליצירת מארזי מתנה מפנקים ואטרקטיבים. רכישת מתנה שכזו תרגש את העובדים וגם תתמוך ביוזמות חשובות שכאלו.

מתן מתנות לעובדים הוא אקט שכל הצדדים נהנים ממנו

העובדים נהנים ממתנה כיפית, תחושת הערכה והשקעה והתחדשות. העסק נהנה מנתינה, עובדים מרוצים ומעריכים, אנרגיה טובה ומוטיבציה כללית. על כן, חשוב ביותר לתת מתנות ולהשקיע מחשבה במציאת מתנות אפקטיביות וטובות.

עוד על מתנות מקוריות

דילוג לתוכן